Czy niewłaściwe produkty mogą uszkodzić Twój samochód

News

Jeśli chodzi o car detailing, wielu uważa, że te specjalnie opracowane materiały do czyszczenia samochodu nie są konieczne. Myślą, że domowe środki czyszczące działają po prostu dobrze, a środki czyszczące do samochodów to strata pieniędzy.

To, ku zaskoczeniu wielu, nie może być dalsze od prawdy. Produkty czyszczące, które nie są przeznaczone do czyszczenia zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni pojazdu, często wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Detergent do mycia naczyń, na przykład, jest jednym z najczęstszych domowych środków czyszczących używanych do auto detailingu. Problem: Mydło do naczyń jest ścierne, a środki odtłuszczające stosowane w ich składzie usuwają dobre oleje z lakieru. W rezultacie, mydła do naczyń mogą uszkodzić powłokę ochronną i spowodować utlenianie.

Produkty, których należy unikać podczas czyszczenia samochodu

Mydło do naczyń nie jest jedynym rodzajem produktu czyszczącego, którego należy unikać podczas mycia samochodu. Oto kilka innych produktów, które mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku:

Brudne ręczniki i gąbki do suszenia

Używanie brudnych ręczników i gąbek do mycia i osuszania nadwozia to częsty błąd, który może spowodować poważne problemy. Małe cząsteczki brudu mają tendencję do gromadzenia się w ręcznikach, a gdy używane są brudne ręczniki, pozostawiają mikroskopijne rysy i zawirowania na lakierze. Szybka rada: zawsze używaj czystych ręczników do suszenia, a nowych miękkich gąbek i szali z mikrofibry do mycia.

Produkty, które nie są bezpieczne dla skóry

Wewnętrzna tapicerka skórzana i skórzane fotele są delikatne, a popularne środki czyszczące do samochodów mogą poważnie uszkodzić ich wykończenie. Środki czyszczące na bazie amoniaku, na przykład, mają tendencję do wysuszania naturalnych olejków skóry, co może prowadzić do jej pękania. Jak można tego uniknąć? Zawsze używaj produktów do pielęgnacji i ochrony skóry.

Żrące mydła i pasty polerskie

Prawie wszystkie środki do czyszczenia zewnętrznego zawierają wodę i środek powierzchniowo czynny, czyli mydło. Idealne formuły są "miękkie", co oznacza, że nie zawierają środków ściernych i zawierają mało kwasu lub jego brak. Możesz zaszkodzić wykończenie farby za pomocą żrących, wysokiej kwasowości produktów, które zawierają alkohol i / lub amoniak. Zamiast tego, idź na sformułowane zewnątrz szampon farby.

Kwasowe środki do czyszczenia kół

Smoła, pył hamulcowy i tłuszcz gromadzą się wokół kół, a z czasem ten brud może być bardzo trudny do usunięcia. Produkty do czyszczenia kół są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby były lekko ścierne, aby usunąć ten trudny brud. Należy jednak unikać środków czyszczących, które zawierają silnie kwasowe środki czyszczące, ponieważ mogą one wnikać w wykończenie felg aluminiowych i stalowych, powodując wżery i nierówne wykończenie.

Środki do czyszczenia szyb na bazie amoniaku

Większość domowych środków do mycia okien zawiera amoniak i jest silnie kwaśna. Stanowi to problem, zwłaszcza w przypadku szyb przyciemnianych. Z czasem żrące środki czyszczące powoli niszczą materiał barwiący, powodując jego łuszczenie się i odpryskiwanie. Dodatkowo, środki czyszczące na bazie amoniaku mogą również pozostawiać smugi, które są niebezpieczne podczas jazdy. Do czyszczenia szyb idealnie nadaje się wilgotna ściereczka z mikrofibry.