Płyn do spryskiwaczy – jaki będzie najlepszy dla naszego auta?

News

Brak płynu do spryskiwacza oznacza brudne szyby i słaba widoczność, czego lepiej unikać. Czyste szyby zdecydowanie podnoszą komfort jazdy oraz poziom bezpieczeństwa, o czym należy zawsze pamiętać i nikt nie może szukać sobie wymówek dlaczego szyby w aucie są nieprzejrzyste. Dobry płyn w spryskiwaczu to także gwarancja naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, co niekiedy ucieka z pamięci niektórych kierowców.  (https://sklep.motogo.pl/)

Czym kierować się przy wyborze płynu i na co zwrócić szczególną uwagę?

Poniżej przedstawimy kilka cennych informacji, które niejednemu kierowcy pomogą na drodze.

Płyn do szyb samochodowych

Płyny do spryskiwaczy stosujemy przez cały rok, zarówno zimą ja i latem. Płyny na poszczególne pory roku różnią się między sobą składem chemicznym i właściwościami, co trzeba brać pod uwagę wymieniając te preparaty regularnie przez cały rok. W ofercie marek bardziej i mniej znanych mamy mnóstwo płynów które nie tylko znakomicie przeczyszczą szybę z wszelkich zanieczyszczeń, ale też swoim zapachem umilą chwile spędzone w samochodzie, ale na to musimy zwracać szczególną uwagę.

Za każdym razem kiedy użyjemy spryskiwacza jego zapach jest odczuwalny przez wszystkich pasażerów. Nie zawsze należy on do najprzyjemniejszych, niekiedy jest wręcz uciążliwy i zbyt „chemiczny” co u wielu osób powoduje szereg dolegliwości, np. bóle głowy, zawroty, mdłości czy łzawienie. Najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych skutków takich zakupów samochodowych, jest uważne czytanie ulotek i wybór produktu gdzie nie ma napisów w stylu „produkt może spowodować podrażnienie oczu”, „może wywołać nudności lub zawroty głowy”.

Wybierajmy płyny np. z certyfikatem PZH, co oznacza zachowanie przez producenta określonych poziomów bezpieczeństwa. Letni i zimowy płyn do spryskiwacza ma zupełnie inne właściwości więc nie mogą być stosowane zamiennie.

Płyn zimowy do spryskiwaczy

Płyn zimowy charakteryzuje się inna temperaturą krystalizacji, musi być odporny na zamarzanie, mieć odpowiednie właściwości czyszczące i nie powodować uszkodzeń na powłoce lakierniczej. Bardzo często w dniach kiedy temperatura spada poniżej zera, letni płyn zamarza w dyszach i ciężko go wymienić, choć i na to są sposoby. Na każdej stacji benzynowej lub w sklepie z akcesoriami samochodowymi, oferta płynów do spryskiwaczy jest ogromna i czasem ciężko się zdecydować. Warto dokładnie poczytać co kupujemy, co zapewni nam spokojna jazdę bez dodatkowych problemów.