Pielęgnacja samochodu: Cięcie, polerowanie lub woskowanie

News

Nie ma takiego uczucia, jak mieć samochód świeżo po przeglądzie i widzieć go nowym i lśniącym. Jednak przy zamawianiu usług, terminy związane z konserwacją samochodu mogą być mylące, aby nadążyć. Istnieją trzy główne rodzaje usług, które można uzyskać w celu prostego odświeżenia lakieru samochodu: cięcie, polerowanie i woskowanie. Wszystkie z nich służą poprawieniu stanu lakieru Twojego pojazdu, ale to, czego potrzebujesz, zależy od stanu Twojego samochodu. Aby lepiej zrozumieć swoje potrzeby, podzielmy się tymi pojęciami:

Cięcie i polerowanie

Ta usługa jest wymagana dla samochodu w gorszym stanie niż te, które wymagają tylko polerowania lub woskowania. Jest to potrzebne, gdy lakier jest w dość złym stanie; jak to ma wiele zarysowań, a farba stała się matowa i papkowaty z utleniania. W tym przypadku, trzeba naprawić farbę pierwszy. Będziesz potrzebował usług usuwania rys, a następnie wosk musi być umieszczony na górze, aby chronić go i uczynić go błyszczącym i nowym ponownie.

Polski

Polerowanie zapewnia średni poziom naprawy dla Twojego samochodu. Jeśli farba nie została porysowana lub utleniona zbyt mocno, to nie trzeba być tak inwazyjnym jak usługa cięcia będzie. Polski nadal będzie zrobić trochę "cięcia", jak w usuwaniu niektórych farby, ale będzie to tylko usunąć niewielką warstwę niego. Potrzebujesz lekkiego oczyszczenia, aby pozbyć się wszystkich niedoskonałości, a nawet brudu. Po usunięciu tej cienkiej warstwy lakieru, wygląd wszelkich subtelnych zadrapań lub lekkich śladów zacieków zostanie zminimalizowany.

Różne pasty polerskie mają różne poziomy ścieralności. Niektóre są na tyle ostre, że powinny być stosowane tylko przez profesjonalistę. Usuną one zarysowania, podczas gdy łagodna pasta polerska będzie reagować z lakierem tylko na poziomie chemicznym, aby usunąć lekkie utlenienie. Wysokiej jakości pasta polerska zawierająca PTFE (poli-tetra fluoroetylen) wzmocni lakier i będzie trwać dłużej niż inne pasty i woski.

Wosk

Wosk samochodowy jest używany do samochodu z najmniejszą ilością fizycznych uszkodzeń lakieru. Sam wosk nie wchodzi w reakcję z lakierem, nie zawiera żadnych środków tnących. Może być stosowany po "cięciu", gdy lakier został już oczyszczony, lub gdy lakier jest już w tak dobrym stanie, że nie wymaga czyszczenia. Woskowanie osiąga przede wszystkim dwa ważne cele: zapewnia warstwę szczelnej ochrony i dodaje połysku, aby uzyskać wrażenie nowości. Jednocześnie konserwuje i wzmacnia lakier samochodu.

W Car Care używamy i polecamy produkty Swissvax, które dają efekt jak żaden inny. Jeden z ich nowych produktów zawiera PTFE, a także poszukiwany wosk Carnauba (z palmy brazylijskiej).

Konserwacja to regularna sprawa

Wszystkie pojazdy wymagają regularnego cięcia, polerowania lub woskowania; częstotliwość zależy od ich narażenia na działanie czynników atmosferycznych i jakości lakieru. 3-6 miesięcy jest zazwyczaj wystarczające. Jeśli nie masz czasu, aby zabrać swój samochód do serwisu, Car Care dostarczy te usługi do Twojego domu lub miejsca pracy, więc nie musisz nawet wychodzić z domu.