Jak skutecznie czyścić tapicerkę samochodową?

News

Nie ma chyba takiego kierowcy, który nie marzyłby o tym, aby jego samochód olśniewał. Trudno zatem dziwić się, że zadbany lakier jest jednym z tych elementów, które dodają stylu.

O samym dbaniu o samochód często mówi się jako o swego rodzaju rytuale, gdy bowiem auto jest dopieszczone mamy pewność, że prezentuje się znakomicie nie tylko z zewnątrz, ale także od środka. Już choćby dlatego jednym z ważniejszych elementów, na który każdy kierowca powinien zwracać uwagę, jest tapicerka.  (https://sklep.motogo.pl/)

Pielęgnacja tapicerki

Gdy mówimy o tapicerce musimy mieć na uwadze to, że powinna być ona nie tylko czysta, ale również odświeżona. Utrzymanie jej w takim stanie często wydaje się niemożliwe, na szczęście, opanowując kilka prostych trików można szybko przekonać się o tym, że nie jest to wcale duże wyzwanie.

Tapicerka materiałowa

Dbanie o tapicerkę odbywa się na wiele sposobów i jest uzależnione od tego, z jakiego tworzywa jest ona wykonana. Niestety, to właśnie tapicerka materiałowa jest często opisywana jako najmniej estetyczna. Do jej czyszczenia najlepiej jest zastosować środek przeznaczony właśnie dla niej oraz odkurzacz piorący. Niestety, niektóre plamy okazują się na tyle kłopotliwe, że ten prosty zabieg nie przynosi w ich przypadku oczekiwanego rezultatu. Na szczęście, również z tym problemem możemy się uporać, znakomitym rozwiązaniem jest bowiem wykorzystanie w tym celu skoncentrowanego środka czyszczącego, który można wcierać szczoteczką w materiał.

Jeśli tapicerka jest wykonana z alcantary możemy mieć powody do zadowolenia, mamy bowiem do czynienia z produkcją, którą można uznać za najmocniejszą z tych, jakie obecnie spotykamy na rynku. Jej czyszczenie wcale nie jest trudne, często wystarcza bowiem zastosowanie wilgotnej szczoteczki. Oczywiście, niekiedy zabrudzenia są szczególnie intensywne. W takim przypadku można sięgnąć po środek czyszczący oddychając z ulgą między innymi dlatego, że nasze kanapy i fotele okazują się odporne na ścieranie.

Tapicerka welurowa

Znana jest ona z tego, że jest miękka i przytulna. Niestety, jej utrzymanie w czystości bywa problemem, a im dłuższy jest włos, tym trudniej jest pozbyć się zabrudzeń. Tu sprawdza się staranne odkurzanie tapicerki jeszcze przed jej czyszczeniem oraz stosowanie specjalnego szamponu.