Klimatyzacja - jaki preparat wybrać do odkażania, aby skutecznie pozbyć się toksyn? Cz. II

News

Czyszczenie klimatyzacji

W czyszczeniu klimatyzacji bardzo dobrze sprawdza się metoda z użyciem ultradźwięków i środków chemicznych. Przy dezynfekcji klimatyzacji tym sposobem, trzeba zastosować specjalne urządzenie zwane potocznie czajnikiem, ze względu na wygląd oraz dźwięki jakie wydaje. Ma bardzo prosty system działania, a przy tym niezwykle skuteczny. Aparat, po wcześniejszym napełnieniu go specjalnych środkiem chemicznym, ustawia się w środku auta kierując aplikator do elementu klimatyzacji odpowiadającego za zasysanie powietrza do środka układu chłodzącego.  (https://sklep.motogo.pl/)

Włączone urządzenie zostawiamy na około 20 do 30 min w środku samochodu, równocześnie włączając wentylatory i zamykając obieg powietrza. Po zakończeniu całego procesu samochód należy dokładnie wywietrzyć używając wentylatora. Dodatkowo cały proces można rozłożyć na dwa etapy, aby najpierw pozbyć się grzybów, pleśni i innych szkodliwych toksyn, a następnie poprzez aplikację kolejnego środka chemicznego zneutralizować nieprzyjemne zapachy jakie pojawiają się niekiedy z wnętrza samochodu.

Zawsze po zakończeniu wszystkich zabiegów musimy dokładnie przewietrzyć auto, co zagwarantuje nam uniknięcie niepotrzebnego wdychania chemikaliów lub unoszących się w powietrzu resztek zanieczyszczeń.

Inną popularna metodą czyszczenia klimatyzacji jest odgrzybianie za pomocą ozonu

Jest to metoda najbardziej efektywna i obecnie najczęściej stosowana. Ozon dysponuje ciekawymi właściwościami, a mianowicie wysoką zdolność utleniania, a jest to cząsteczka zawierająca aż trzy atomy tego pierwiastka naładowane ujemnie. Wykorzystanie tej właściwości w procesie dezynfekcji okazało się wysoce skuteczne i efektowne w toku eliminacji kurzu, roztoczy, pleśni, grzybów, wirusów i wielu innych toksyn które mogą zaatakować nasz organizm.

Ten sposób dezynfekcji polega na ustawieniu wytwornicy ozonu w szczelnie zamkniętym aucie z włączoną klimatyzacją, a poza ozonem nie musimy stosować już żadnych dodatkowych, chemicznych środków, więc jest to metoda proekologiczna i w pełni bezpieczna. Klimatyzację musimy używać systematycznie, bez robienia dłuższych przerw.

Regularne przeglądy i codzienna dbałość o nią za pomocą doraźnych środków dezynfekujących z pewnością podwyższy jakość chłodnego powietrza jakie wydobywa się z klimatyzacji, a tym samym wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie.