Klimatyzacja - jaki preparat wybrać do odkażania, aby skutecznie pozbyć się toksyn? Cz. 1

News

Klimatyzacja w samochodzie stała się normalnością i nikogo już nie zaskakuje.

Od dawna nie jest już kojarzona z luksusem, lecz z codziennością i standardowym wyposażeniem w aucie. Dzięki klimatyzacji w upalne dni możemy obniżyć temperaturę wewnątrz auta, ale też zmniejszyć poziom wilgotności i osuszyć szyby. Klimatyzacja w aucie to bardzo ważne urządzenie, ponieważ według badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, obniżenie temperatury w czasie jazdy zmniejsza ryzyko spowodowania wypadku drogowego.  (https://sklep.motogo.pl/)

Zbyt wysokie temperatury źle wpływają na koncentrację i szybkość reakcji, więc samochód z klimatyzacją to także dbałość o bezpieczeństwo. Jednak aby korzystać z dobrodziejstw klimatyzacji, należy o nią odpowiednio dbać, a tutaj mamy już kilka obowiązków które szczególnie należy przestrzegać. Zacznijmy od konieczności regularnych przeglądów, które są koniecznością jeśli zależy nam na sprawnym działaniu systemu chłodzenia.

Przeglądy powinno się wykonywać każdego roku, ponieważ to gwarantuje nam dokładne czyszczenie układu chłodzenia, wymianę filtrów oraz uzupełnienie brakujących płynów. Unikając regularnych przeglądów narażamy się na ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów, jakie wynikną z racji niedbałości o poszczególne elementy klimatyzacji. We własnym zakresie możemy na co dzień używać specjalnych środków grzybobójczych, które można zaaplikować do układu chłodzenia.

Środek do dezynfekcji klimatyzacji

Nasza ochrona przed niebezpiecznymi toksynami i grzybami.

Na rynku mamy kilka preparatów które pozwalają na codzienne czyszczenie układu klimatyzacyjnego w aucie. Najpopularniejszy jest środek w postaci pianki grzybobójczej, dzięki której pozbywamy się zarodków pleśni, kurzu, grzybów i innych niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń jakie mogą gromadzić się w klimatyzacji. Użycie pianki kilka razy w roku skutecznie usunie nieprzyjemny zapach w aucie oraz odkazi system chłodzenia.

Pianka jest bardzo prosta w aplikacji, zajmuje tylko kilka chwil i jest zupełnie bezpieczna dla człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to preparat który może zdezynfekować wszystkie elementy klimatyzacji, dlatego nie można zrezygnować z przeglądów i czyszczenia w profesjonalnych warsztatach.