Skuteczne sposoby na pranie tapicerki

News

Nasze auto ma duże szanse na stanie się obiektem dość obrzydliwym, trwałe ślady pozostawiają na nim bowiem zarówno czekoladki i cukierki, jak i cola oraz kawa. Na szczęście, mówimy o problemie, z którym możemy sobie poradzić. Co więcej, możemy to zrobić szybko i skutecznie. Zdecydowana większość zanieczyszczeń jest możliwa do usunięcia z wykorzystaniem ciepłej wody.

Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi w przypadku plam po czekoladzie, a nawet – tłustych plam pozostawionych przez masło. Oczywiście, w tym drugim przypadku woda musi być gorąca, dobrze też zaopatrzyć się w gumowe rękawice, aby uniknąć ewentualnego poparzenia. Istnieje wiele domowych sposobów pozwalających usunąć plamy i zabrudzenia tapicerki, jeśli jednak nie chcemy się męczyć, najlepszym rozwiązaniem może się okazać zwykła pianka przeznaczona do prania dywanów oraz tekstyliów. (https://sklep.motogo.pl/)

Oczywiście, w takim przypadku warto sięgnąć również po odkurzacz, nie może go przy tym zabraknąć, jeśli samochodem raz na jakiś czas transportujemy zwierzę. Odkurzanie ma duże znaczenie dla czystości naszego pojazdu również dlatego, że większość preparatów do usuwania zanieczyszczeń wnika w czyszczony materiał. W rezultacie środek krystalizuje się razem z zanieczyszczeniem. Tworzą się mikrogranulki, a ich usunięcie jest możliwe jedynie na skutek dokładnego odkurzania. Krystalizowanie każdego brudu nie ma zresztą sensu, skoro odkurzanie może być wystarczające, jeśli chcemy go wyeliminować.

Oczywiście, może się zdarzyć, że plamy okażą się odporne na nasze działania. W takim przypadku należy sięgnąć po bardziej skoncentrowany środek, choć nie wolno zapominać o upewnieniu się, czy nie odbarwia on tkaniny. Jednym z najlepszych odplamiaczy jest tak zwany rozpuszczalnik ekstrakcyjny. Owszem, charakteryzuje się on intensywnym zapachem, ten jednak ulatnia się już po krótkim czasie.

Co więcej, plamy, które zwilżymy z wykorzystanie benzyny, będzie można usunąć bez śladu.Oczywiście, benzyna jako rozpuszczalnik również ma swoje wady, jest bowiem środkiem, który może osłabić klej. Szczególnie problematyczne potrafią być obicia tapicerowane, również z generowanymi przez nie problemami można się jednak uporać.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście ich staranne odkurzenie, co zmniejsza ryzyko powstania zacieków.