Jakich preparatów unikać, myjąc samochód?

News

Niektóre środki służące czyszczeniu aut mogą być kosztowne. Z tego powodu wiele osób wybiera domowe sposoby działania. Nie zawsze jest to jednak dobry pomysł, ponieważ mogą one nam uszkodzić karoserię, nie wspominając już o innych elementach auta.

Jakich produktów trzeba unikać myjąc samochód, a jakie będą odpowiednie?

Postaramy się właśnie na ten temat powiedzieć w tym wpisie. Mycie samochodu Środki chemiczne używane w kuchni Nie wszystkie środki, które będą się pienić będą dobrym rozwiązaniem do czyszczenia samochodu. Jest to tak, jeśli chodzi o płyn do mycia naczyń, który dla auta może być niebezpieczny. Nie jest przeznaczony do mycia samochodu. Z brudem może radzi sobie dobrze, ale nie będzie nadawał się do wszystkich dostępnych powierzchni.  (https://sklep.motogo.pl/)

W płynach znajduje się między innymi domieszka octu, która może powodować korozję. Samochód należy myć wyłącznie specjalnymi ściereczkami z mikrofibry. Bez problemu znajdziemy je w sklepach. Gąbki kuchenne odkładamy na bok, szczególnie jeśli chodzi o tą stronę szorstką, która będzie nam rysowała samochód.

Detergenty do łazienki

Mleczka czyszczące mogą mieć silne działanie i usuwają wiele zabrudzeń, ale nie nadają się do samochodów. Jeśli je użyjemy zniszczymy nie tylko lakier ale również elementy, które są wykonywane z plastiku. Wyjaśnieniem jest fakt, że mleczka czyszczące mają wiele substancji ściernych, które są przeznaczane do twardych powierzchni. Podobnie będzie z wybielaczami. Niewielka ilość takiego środka niszczy tapicerkę czy lakier. Lepiej unikać ich przy samochodzie. Nie powinno się używać również środków do mycia podłóg czy glazury. Ich działanie będzie powodować niekorzystne skutki dla samochodu. Środki te tworzy się na bazie związków zasadowych albo kwasowych.

Kosmetyki dla auta

Kosmetyki dobre dla samochodu to takie, które stworzone zostały w celu pielęgnacji pojazdu. są to różne szampony do mycia auta, pasty woski. Warto wybrać różne środki, ale najlepiej takie, które są przygotowywane właśnie pod kątem samochodów. Środki domowe raczej odstawmy na bok. Nie ma sensu ryzykować stanu swojego auta. Środki do pielęgnacji samochodu Te środki do samochodów może są droższe od tych do auta, ale jednak mamy gwarancje, że dla naszego samochodu będą one bezpieczne i to najważniejsze.