Zobacz jakie warunki termiczne najbardziej sprzyjają nakładaniu produktów ściernych, politur i wosków Meguiar’s!

News

Jeśli chcemy mówić o idealnych warunkach do nakładania produktów ściernych takich jak politury czy woski należy brać pod uwagę temperaturę powierzchni, otoczenia oraz wilgotność a także światło słoneczne i ruch powietrza.

Temperatura

Najlepszy zakres temperatury będzie mniej więcej między 15 a 27 stopni. Co ważne powierzchnia nie może być ani zimna ani gorąca. Praktyka i rozsądek podpowiadają, że powinno się unikać stosowania takich produktów, gdy będzie zbyt ciepło, ponieważ nie będzie można powierzchni swobodnie wykonywać a więc realizacja pracy nie będzie praktycznie możliwa. Jeśli będziemy mogli pracować w optymalnym zakresie temperatur stosując produkty będzie można uzyskać zadowalające efekty. Mogą one pracować w różnych temperaturach, jednak ten wspomniany zakres jest najlepszy, jeśli chcemy mieć świetne efekty. Pewna różnica jest oczywiście dopuszczalna, ale w rzeczywistości to nam powinno zależeć na tych optymalnych temperaturach ponieważ wtedy można wypracować lepsze efekty a to jak wiadomo ma spore znaczenie.

Aplikacja kosmetyków samochodowych

Wilgotność powietrza

Jeśli chodzi o kwestię wilgotności powietrza będzie to główny czynnik, który może wpływać na łatwość czy trudność pracy z produktem, a nawet na możliwość wykonywania konkretnych czynności. Niska wilgotność a także wysoka temperatura może sprawić, że preparaty zaczną parować i szybko będą wysychać. To zaś sprawi, że praca z tymi produktami stanie się zdecydowanie trudniejsza. Wysoka wilgotność w niskich temperaturach może utrudniać nam pracę z danymi produktami. Jeśli będziemy chcieli produkt stosować musimy rzeczywiście wiele aspektów brać pod uwagę. Zarówno niska jak i wysoka temperatura mogą wpływać negatywnie na łatwość pracy z produktem. Jeśli do tego dojdzie jeszcze ekstremalna wilgotność to niestety trudność z wykorzystywaniem danego produktu będzie zdecydowanie rosła.

Dlatego najlepsze warunki, gdy chce się pracować z produktami czyszczącymi, politurami, woskami na lakierach samochodowych to chłodne, zacienione miejsca, temperatura mniej więcej między 15 a 27 stopni i wilgotność niska bądź średnia. Jeśli chodzi o ruchy powietrza to ewentualnie lekkie podmuchy mogą się pojawiać. To warunki, które do pielęgnacji samochodu będą rzeczywiście najlepsze. W takiej sytuacji stosując dobre produkty będziemy w stanie wypracować rzeczywiście zadowalające efekty polerowania, czyszczenia.