Sanitiser - dobry dla Twoich rąk, ale nie dla Twojego samochodu

News

Mycie rąk i odkażanie stało się okrzykiem 2021 roku z powodu pandemii Covid-19. Wiadomość ta została z pewnością wzięta do serca z wykorzystaniem sanitiser rośnie do tego stopnia, że gorzelnicy gin są przełączanie produkcji. W tym tkwi aluzja do problemów, których doświadczamy teraz z samochodami, które poddajemy detailingowi.

Podczas gdy stwierdziliśmy, że wiele osób trzymało w samochodzie chusteczki do dezynfekcji rąk, to generalnie używali ich tylko do wytarcia rąk, gdy były brudne lub lepkie. Teraz jest inaczej, ponieważ nie tylko są one używane częściej, ale również do wycierania powierzchni takich jak kierownica czy deska rozdzielcza.

I tu właśnie pojawia się problem. Środek odkażający, aby był skuteczny w myciu rąk, musi zawierać alkohol, natomiast w przypadku powierzchni w samochodzie jest dokładnie odwrotnie. W ciągu ostatniego miesiąca zaobserwowaliśmy prawdziwy wzrost liczby poważnych uszkodzeń pojazdów i nie jest to coś, co można łatwo naprawić. Dotyczy to wszystkich twardych powierzchni w pojeździe, a w jeszcze większym stopniu wszystkiego, co może być wykonane ze skóry.

Podczas gdy płyn do dezynfekcji rąk jest jednym z winowajców, który może powodować uszkodzenia, istnieje niezliczona ilość innych produktów, które również mogą mieć wpływ na wnętrze Twojego samochodu. Są to na przykład odświeżacze powietrza. Spotykamy wszystkie rodzaje, te, które mocuje się do otworów wentylacyjnych mogą przeciekać, te, które wiszą i mogą ocierać się o plastikową powierzchnię, reagować i powodować uszkodzenia plastiku.

Co robić?

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jeśli używasz chusteczek, po ich użyciu wyrzuć je z samochodu lub do worka na śmieci, a nawet połóż je na dywaniku podłogowym, dopóki nie wyjdziesz. Z małymi butelkami środka odkażającego trzymaj je w konsoli lub schowku, przynajmniej jeśli tam wyciekną, szkoda nie jest tak kosmetyczna. Podczas korzystania z cieczy sanitiser najlepiej stosować go poza pojazdem, więc nie dostaniesz rozlane gdzie szkody mogą być wykonane.

Jeśli uszkodzisz jakieś plastiki, my jako detailerzy nie możemy nic zrobić. Istnieją firmy, które wykonują tego typu naprawy, ale może to być kosztowne.